0

Babacan Türkiye’de mi ? yaşıyorsun

Posted by metin on 22 Nisan 2011 in Ordan Burdan |

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın haftalık ortalama çalışma süresinin 49 saat olduğunu belirterek işsizlikle mücadele için bunu 45 saate indirme sinyali vermesi, işveren ve çalışan cephesinden farklı tepkiler alıyor.
İşverenin daha az çalışma saatiyle daha fazla eleman çalıştırmaktan uzak durduğuna dikkat çeken Babacan, çalışma süresinin kısaltılmasını işsizlikle mücadelede en önemli enstrümanlardan biri olarak işaret etti.

Haber bu. Arkadaş sen hangi ülkede, hangi ortamda yaşıyorsun. Birçok fabrikada, tekstil atölyesinde günlük 12-14 saat arasında değişen çalışma saatleri var. Çok fazla çalışıyoruz diyenlere de dua et işin var bir sürü işsiz dolaşıyor sende onlardan birimi olmak isteme diye tehdit ediliyorlar. Önce devlet vatandaşını korumak isteyecek, sömürgeci patronlara göz açtırılmamalı devletin parası mı yok ? Küçük bakkallardan marketlerden vergi alamadıkları için groos marketlerin önünü açtılar işçisini sömüren firmalara el konup çalışanlara daha iyi bir çalışma ortamı evini en geçindirecek daha iyi bir maaş verilmeli.

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2011-2018 Metkar All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development